1 hufiecDrodzy Rodzice, Przyjaciele Harcerstwa, Instruktorki i Instruktorzy!

Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1 procenta Waszego podatku na rzecz Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zrobili to w zeszłym roku.

1% to 1/100 podatku należnego wykazywanego w formularzu PIT - to niewiele, ale w tym przypadku liczy się każda złotówka. Zebrana dzięki Waszemu wsparciu suma to potężna kwota - bardzo potrzebny zastrzyk finansowy na cały rok działania drużyn, szczepów i całego Hufca.

Możliwość przekazania części swojego podatku na cele organizacji pożytku publicznego, którą jest Związek Harcerstwa Polskiego, zaistniała w Polsce po raz pierwszy na początku 2004 roku. Wypełniając PIT za rok 2016 będziecie mogli Państwo zdecydować, gdzie trafi 1% Waszego podatku. Będziemy zobowiązani, jeśli wesprzecie Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki deklarując tę kwotę w zeznaniu podatkowym.

Instrukcja wypełniania PIT:

1. W formularzu PIT znajdź sekcję informacji uzupełniających opatrzoną adnotacją “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”. W zależności od wybranego formularza będą to kolejno:

• PIT 37 – rubryki I i J

• PIT 28 – rubryki M i N

• PIT 36 – rubryki R i S

• PIT 36L – rubryki O i P

• PIT 38 – rubryki H i I

2. Wpisz numer KRS 0000268913 w odpowiednią rubrykę Twojego formularza.

• PIT 37 – rubryka 137

• PIT 28 – rubryka 134

• PIT 36 – rubryki 323

• PIT 36L – rubryka 94

• PIT 38 – rubryka 57

3. W rubryce po prawej stronie wpisz kwotę 1% podatku zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek groszy. Na przykład: jeśli 1% naszego podatku wyniesie 39,46 zł, należy zaokrąglić tę kwotę do 39,40 zł.

4. Wpisz cel szczegółowy, na który ma być przeznaczony Twój 1%: Hufiec Nowy Dwór Mazowiecki a jeśli chcesz by Twoja wpłata wpłynęła na konkretne środowisko podaj jego numer, np. Hufiec Nowy Dwór Mazowiecki – 123 (numer drużyny lub szczepu).

Możesz również wyrazić zgodę na przekazanie organizacji Twoich danych kontaktowych, wypełniając kolejne pole. Prosimy Was o zaznaczenie zgody na przekazanie danych osobowych. Ułatwi nam to identyfikację wpłacających oraz da możliwość podziękowania za przekazany nam podatek.

Gotowe! – Państwa PIT jest uzupełniony, a 1% podatku trafi do Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki.

PAMIĘTAJ!!!

Wystarczy wpisać nr KRS: 0000268913