Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego
Warszawa, 8 listopada 2012 r.

Zuchy, Harcerki i Harcerze,

Instruktorki i Instruktorzy

Związku Harcerstwa Polskiego

Rozkaz Specjalny Ls. 1/2012

Druhny i Druhowie!

W dniu 8 listopada 2012 roku odeszła na Wieczną Wartę hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska, twórczyni i wieloletnia przewodnicząca Ogólnopolskiego Ruchu Programowo-Metodycznego “Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”,

wieloletnia członkini Rady Naczelnej ZHP, wiceprzewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP, członkini Rady Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi, wieloletnia komendantka kolejnych Zlotów Grunwaldzkich, autorka wielu programów i publikacji metodycznych, ekonomistka, Honorowa Obywatelka Fromborka i Gminy Grunwald.

Druhna Barbara żyła pięknie, była prawdziwym autorytetem dla nas wszystkich. Całe swoje życie pełniła służbę Bogu i Polsce oraz wychowała kilka pokoleń harcerek i harcerzy. Uczyła, tworzyła, wspierała, zawsze pomocna i uśmiechnięta, przyjacielsko nastawiona do każdego, skupiała zawsze wokół siebie młodych ludzi.

Żadne słowa nie oddadzą i nie wyrażą bólu, jaki wypełnia nasze myśli i przenika harcerskie serca po odejściu Druhny Basi.

Druhny i Druhowie!

1.Ogłaszam siedmiodniową żałobę w Związku Harcerstwa Polskiego.

2.Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn.

3.Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.

4.Polecam nałożyć czarne opaski na Krzyże Harcerskie.

Czuwaj!

hm. Małgorzata Sinica