W weekend 30 listopada - 2 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku odbył się biwak „Integrator 2”. To już drugie takie spotkanie środowiska, na którym 3 Drużyna Harcerska „Przypadek” i 32 DS „Hakuna Matata” mogły się wspólnie pobawić i zintegrować, a także razem wziąć udział w obchodach Andrzejek. Nad wszystkim czuwała kadra w składzie pwd. Daniel Nowak HR – komendant biwaku, HO Eliza Czajkowska – z-ca komendanta biwaku, samarytanka Izabela Włodarczyk – z-ca komendanta biwaku ds. organizacyjnych, HO Marta Wilk – z-ca komendanta biwaku ds. programowych.

Ponadto w realizacji biwaku pomagał dh Wiktor Bendowski, który był członkiem sztabu programowego. W naszej imprezie brało udział ok. 20 uczestników. Po piątkowej kolacji rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia programowe, tego dnia śpiewaliśmy i pląsaliśmy na świecowisku, skonfrontowaliśmy naszą wiedzę na temat andrzejek, a także poznawaliśmy swoje imiona. W sobotę druhna oboźna obudziła nas rano, po śniadaniu ubraliśmy się ciepło i wszyliśmy na dwór na grę terenową, 3 najlepsze miejsca otrzymały na koniec atrakcyjne nagrody. Tego dnia nie zabrakło zajęć zabawowych – tańców grupowych, zabaw i gier, gdzie wszyscy chętnie się ze sobą integrowali. Najbardziej jednak spodobał nam się „Top Model” - harcerze z dostępnych materiałów musieli wykonać stroje związane z tematyką magii, następnie prezentowali je na scenie przed Jury. Jako, że biwak był związany z obchodami Andrzejek to nie zabrakło na nim wróżb, które miały miejsce sobotnim wieczorem. Różnie wychodziło, raz dobrze raz źle, ale co przyniesie nam naprawdę życie i czy wróżki nam dobrze przepowiedziały przyszłość to się dopiero okaże. W niedzielę od rana zaczęliśmy sprzątać naszą bazę biwakową a ok. godziny 12.00 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Fotorelacja z biwaku jest już dostępna w galerii Hufca.

Dh. Marta Wilk