Tradycyjnie modlińskie środowisko harcerskie już po raz dziewiąty zorganizowało wspólne spotkanie wigilijne. Przy wspólnym stole zgromadzili się harcerze, wędrownicy, instruktorzy, a także przyjaciele 1 Modlińskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych. Wśród obecnych przyjaciół szczepu była m.in. dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Starym) pani Mariola Zielińska, przedstawicielka komendy hufca pwd. Magdalena Bardoni oraz hm. Sebastian Sosiński.

Świąteczne spotkanie rozpoczął apel , podczas którego został odczytany rozkaz komendantki hufca pwd. Olgi Małajny. Druh Damian Trojański został zwolniony z funkcji drużynowego 11 Strzeleckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej i Zuchowej „Strzelcy Modlińscy”, a nową drużynową została dh. Dominika Poniedziałek. Wcześniej, 29 października zaszły zmiany w pozostałych jednostkach szczepu. W 21 Modlińskiej Drużynie Harcerskiej na funkcji drużynowego druha Szymona Stefańskiego zastąpił dh Michał Więch, w 22 Modlińskiej Drużynie Harcerskiej „Cichociemni” funkcję drużynowej objęła dh. Karolina Jędróźwiak, zastępując dh Erwina Wilgę. Dotychczasowym drużynowym dziękujemy za cały trud jaki włożyli w prowadzenie drużyn, życząc powodzenia na harcerskim szlaku i w życiu osobistym. Druhnie Karolinie, Dominice i druhowi Michałowi życzymy wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu pomocnych osób. Po apelu wszyscy harcerze oraz goście dzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wilijnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw takich jak pierogi z kapustą i grzybami oraz śledzie, były smakowite sałatki, ciasta i owoce. Wszystko przy blasku świec, pięknej choince oraz stroikach z pachnącego świerku. W imieniu całej komendy szczepu składam serdeczne podziękowania wszystkim modlińskim harcerzom, zebranym gościom oraz dyrekcji ZS 3 za bezinteresowne użyczenie świetlicy, przesyłając serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Komendant

1 Modlińskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych