www 07888 stycznia 2017 r. delegacja Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a uczestniczyła w uroczystym zakończeniu Kursu Zastępowych organizowanego przez Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów nr 2.

Kurs Zastępowych odbywał się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Głównym celem kursu było przeszkolenie przyszłych zastępowych oraz uświadomienie im ważności ich roli, a także konieczności samorozwoju, samokształcenia i samorealizacji.

W związku z ogłoszeniem przez Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki roku szkolnego 2016/2017 Rokiem gen. Witolda Urbanowicza młodzi harcerze wcielili się w postaci pilotów Dywizjonu 303. Postać gen. Witolda Urbanowicza nie była przypadkowa. Pierwsze kroki na drodze kariery wojskowej stawiał on bowiem w 1925 roku wstępując do Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie.

Mottem przewodnim kursu były słowa Winstona Churchilla "Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".

Na tak ważnym kursie nie mogło zabraknąć Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a, które dla najlepszej trójki kursantów ufundowało nagrody.

źródło: http://www.salwa.net.pl/