plakat-ogloszenie-DNA-wDruhny i Druhowie!

Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki przystąpił do akcji plakatowo-ulotkowej prowadzonej przez Fundację Niezłomni - „Niezłomny jest w Tobie”

Wołam cię, obcy człowieku,
co kości odkopiesz białe:
Kiedy wystygną już boje,
szkielet mój będzie miał w ręku
sztandar ojczyzny mojej.
- K.K. Baczyński -

Udział w akcji jest dobrowolny, ale liczę na Wasze zaangażowanie i zainteresowanie Waszych harcerzy. Może to właśnie dzięki nam uda się odnaleźć bezimienne groby ludzi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a ich rodziny wreszcie będą mogły zapalić znicz na ich grobie.

Plakaty możecie rozwiesić, oczywiście za zgodą właściciela obiektu w miejscach, które uznacie za stosowne i najbardziej uczęszczane. Ulotki rozdajemy lub wrzucamy do skrzynek mieszkańców. A może macie inny pomysł?..... Może znacie osoby, które opowiadały o jakiś grobach i mogiłach. Skontaktujcie się z nimi i spiszcie ich relację.

Plakat i dwustronna ulotka zawierają:

- apel o przekazywanie informacji na temat miejsc pochówków pomordowanych przez komunistów w latach 1944 - 1963 partyzantów podziemia antykomunistycznego

- informacje dla osób będących potomkami ofiar komunistów o możliwości i sposobie przekazywania materiału genetycznego w celu identyfikacji ekshumowanych osób teraz bądź w przyszłości.

Ulotki i plakaty dostępne w Komendzie Hufca. Wystarczy wysłać maila na komendant@nowydwormazowiecki.zhp.pl lub sms na numer 602-630-387 o zapotrzebowaniu.

Ulotki My dostarczymy do Was

Dokumentację/raport z przeprowadzonej akcji w postaci zdjęć i mapy z zaznaczonym obszarem działania przekazujecie do Hufca do dnia 31 października 2017 r.

Dla jednostek, które wezmą udział w akcji przygotowaliśmy niespodziankę.

Plakat "Ogłoszenie"