logo hufca czarneProcedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności została dokładnie opisana na stronach:                    

https://obywatel.gov.pl/praca-i-biznes/uzyskaj-zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnego                   https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web                                                                                                                                

Należy zwrócić uwagę by korzystać ze stron mających w swojej nazwie skrót gov, gdyż można nieświadomie skorzystać z płatnej usługi różnych podmiotów zajmujących się uzyskaniem takiego zaświadczenia za dużo wyższą cenę.

Oficjalny koszt zaświadczenia o niekaralności wynosi 30,oo zł. a jeżeli korzystamy z usług pośrednika lub osoby, którą upoważnimy do wykonania takiej czynności w Waszym imieniu, koszt ten wzrasta o dodatkowe 17,oo zł. W naszym przypadku, gdy chcemy uzyskać zaświadczenie jako kadra obozu lub kolonii zuchowej korzystamy z prawa do zwolnienia z opłaty za wydanie zaświadczenia (z pełnomocnictwa już nie). W tym celu we wniosku w pozycji 11 należy wpisać podstawę prawną. W załączonych formularzach została już ta podstawa wpisana. Wpisujecie tylko swoje dane osobowe, dołączacie zaświadczenie o uczestniczeniu w placówce wypoczynku jako członek kadry i całość składacie w odpowiednim sądzie.  Zaświadczenia będą wydawane na wniosek Komendanta obozu/kolonii na podstawie złożonych zgłoszeń (w załączeniu).

Zachęcam wszystkich tych, którzy posiadają profil w systemie e-PUAP do korzystania z internetowej formy składania wniosków. Szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

Z ostatniej chwili: nie są wystawiane zaświadczenia drogą elektroniczną z uwzględnieniem prawa do zwolnienia z opłaty. System KRK nad tym pracuje.

Można uzyskać zaświadczenie drogą elektroniczną tylko za opłatą 20,oo zł. W takim przypadku należy usunąć zapis w poz. 11 wniosku do KRK.

 

Formularz KRK osoba (Word)

Formularz KRK osoba (pdf)

Ostatni rozkaz KH

Galeria

SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

GK ZHP

logo zhp male

Stołeczna

logo2

Miasto NDM

3062

IPHZN

izbapamieci1

Hufcowe wieśći!